خرید آنلاین فایل{پرسشنامه مقیاس تاب آوری کونور و دیویدسون با روایی و پایایی معتبر}

در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با پرسشنامه مقیاس تاب آوری کونور و دیویدسون با روایی و پایایی معتبرپرسشنامه استاندارد تاب آوری,پرسشنامه مقیاس تاب آوری,انواع پرسشنامه تاب آوری,پرسشنامه تاب آوری نوجوانان,مولفه های تاب آوری کانر و دیویدسون,پرسشنامه مقیاس تاب آوری کانر و دیویدسون,روایی و پایایی پرسشنامه تاب آوری کانر و دیویدسون
پرسشنامه مقیاس تاب آوری کونور و دیویدسون با روایی و پایایی معتبر|42081163|xit

دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات5حجم27/785 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
پرسشنامه تاب آوری کانر و دیویدسون :

مقیاس تاب آوری کانر- دیویدسون ( CD-RISC)، یک ابزار 25 سوالی است که سازه تاب آوری را در اندازه های پنج درجه ای لیکرت از صفر تا چهار می سنجد. کاملا نادرست – صفر، بندرت درست – یک، گاهی درست- دو، اغلب درست – سه، همیشه درست-چهار ، حداقل نمره تاب آوری آزمودنی در این مقیاس صفر و حداکثر نمره وی صد است.


تفسیر پرسشنامه مقیاس تاب آوری کونور و دیویدسون

بررسي ويژگي هاي روانسنجي اين مقياس در شش گروه جمعيت عمومي، مراجعه كنندگان به بخش مراقبت هاي اوليه، بيماران سرپايي روانپزشكي، بيماران با مشكل اختلال اضطراب فراگير، و دو گروه از بيماران مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه، انجام شده است. تهيه كنندگان اين مقياس بر اين عقيده اند كه اين پرسشنامه به خوبي قادر به تفكيك افراد تابآور از غيرتابآور در گروههاي باليني و غيرباليني بوده و مي تواند در موقعيت هاي پژوهشي و باليني مورد استفاده قرار گيرد(محمدی، 1382).

روایی و پایایی پرسشنامه مقیاس تاب آوری کونور و دیویدسون

نتایج مطالعه مقدماتی مربوط به ویژگی های روانسنجی این مقیاس، پایایی و روایی آن را تایید کرده است ( کانر و دیویدسون، 2003). پایایی و روایی فرم فارسی مقیاس تاب آوری نیز در مطالعات مقدماتی نمونه های بهنجار و بیمار مورد بررسی و تایید قرار گرفته است ( بشارت، 1386). رضایی(1390) با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ پایایی این پرسشنامه را با یک نمونه 150 نفری دانش آموزان شهر ارسنجان 81/0 گزارش کرده است. پایایی این پرسشنامه نیز در پژوهش حاضر بدست آمده است که در ادامه آورده شده است.


پایایی پرسشنامه تاب آوری بر اساس آلفای کرونباخ:

متغیر تعداد سوالات پایایی
تاب آوری 25 895/.


"

مطالب دیگر:
🔥مقاله ترجمه شده با عنوان تجزیه و تحلیل عملکرد ریلی (Rayleigh) و مدل های کانال محو شدن Rician🔥پاورپوینت خلاصه کتاب حقوق بازرگاني دكتر ارسلان ثابت سعيدي🔥تحقیق بررسی اجمالی تاثیر فعالیت های ساماندهی الکترونیک اسناد بر کاهش هزینه های سازمان🔥مقاله ترجمه شده با عنوان یک روش سریع همگرا برای حسگر حالت مشترک مبتنی بر حذف (لغو) نویز ضربه🔥مقاله ترجمه شده با عنوان نقش سیستم های اطلاعات در ایجاد مدل رهبری استراتژیک، به همراه اصل مقاله🔥مقاله ترجمه شده با عنوان ماشین های یادگیری نهائی جهت سیستم های تشخیص نفوذ، به همراه اصل مقاله🔥پاورپوینت خلاصه کتاب مباني تعاون دكتر حميد انصاري🔥پاورپوینت تأثیر اسلام در معماری ایران🔥پاورپوینت انسان، طبیعت و معماری🔥پاورپوینت خلاصه کتاب گیاه شناسی1 دکتر روح انگیز نادری🔥پاورپوینت دیوارها🔥پاورپوینت معماری فولدینگ فرشید موسوی🔥پاورپوینت معمار ایرانی سيدهادي ميرميران🔥پاورپوینت موزه هنرهای معاصر شیراز🔥پاورپوینت مطالعات تطبیقی آموزشی مدرسه2🔥پاورپوینت حمل و نقل شهری مادرید🔥مقاله ترجمه شده با عنوان تشخیص MIMO با پیچیدگی کم برای عملکرد از روش Near-ML، به همراه اصل مقاله🔥پاورپوینت خلاصه کتاب فراگرد تنظيم تا كنترل بودجه اسفنديار فرج وند🔥تحقیق و پاورپوینت بررسی تأثیر معماری سرویس گرا بر مدیریت فرآیندهای کسب و کار🔥پاورپوینت خلاصه کتاب مهندسي نرم‌ افزار يان سامرويل🔥پاورپوینت خلاصه کتاب مقدمه ای بر روش تحقیق در علوم انسانی دکتر محمدرضا حافظ نیا🔥پاورپوینت شهر و شهرنشینی پیش از اسلام با تمرکز بر حکومت هاي مادها، هخامنشيان، سلوکيان، پارت ها🔥پاورپوینت آشنايي با اصول انتخاب الکترود بر مبنای جنس فلز پایه و قطعه کار🔥تحقیق جامع و کامل تأثیر تجارت الکترونیک برحسابداری🔥پاورپوینت تأثیر تجارت الکترونیک بر حسابداری