خرید آنلاین فایل{عوامل موثر در بروز استرس و بررسی علایم آن}

در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با عوامل موثر در بروز استرس و بررسی علایم آنالگوی استرس دیاتز,منابع استرس و اضطراب,کارکردهای فیزیولوژیک استرس,نظریه های روانشناسی استرس,نظریه های مختلف در مورد استرس,عوامل موثر در بروز استرس,پایان نامه استرس
عوامل موثر در بروز استرس و بررسی علایم آن|42081161|xit

هدف از این پایان نامه بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات63حجم212/405 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

استرس عبارت است از مجموعه واكنش هاي غيراختصاصي كه تحت تأثير محرك هاي گوناگون در ارگانيسم ايجاد مي شود. استرس از نظر ماهيت اختصاصي است، اما منشأ غيراختصاصي دارد. اختصاصي بودن ماهيت آن يعني اين‌كه داراي تغييرات كليشه اي يكسان و ويژه اي است كه مهم ترين آنان عبارتند از: واكنش غدة قشري فوِق كليوي، كاهش ميزان ائوزينوفنل در خون و رشد زخم در دستگاه گوارش. غيراختصاصي بودن آن از اين نظر است كه استرس براثر محرك هاي گوناگون به وجود مي آيد (فايلا ، 1991 ؛ آيزنك، 2000). البته سليه در ابتدا تصور مي كرد كه استرس فقط تحت تأثير عوامل زيان آور، ايجاد مي شود، ولي بعدها عنوان كرد هر چيز خوشايند و ناخوشايند موجب بروز استرس مي شود.

در زندگی امروزی بیش از هر زمان دیگر شاهد بروز استرس و عوارض ناشی از آن هستیم. همه ما کم و بیش به طور خواسته یا ناخواسته در طول زندگی خود با استرس های روانی متعددی مواجه شده یا می شویم. استرس در هر سنی، رنگی خاص به خود می گیرد تقریباً بیشتر مردم بر این گمان‌اند که مفهوم استرس را می دانند، ولی عده ی نسبتاً معدودی از آن درک صحیحی دارند و از آثار آن در بدن و راه های کنترل آن آگاهند.رویدادهای ناگوار در زندگی هر فردی اتفاق می افتند؛ رویدادهای که آرامش جسمی و روانی شخص را بر هم زده و معمولاً موجب می شوند، که برای رهایی از این حالت تنش زا روش ها و راه حل هایی به کار گرفته شود. زمانی خطر ابتلا به بیماری طاعون برای مردم تنش زا بود، ولی امروزه ابتلا به بیماری هایی نظیر ایدز و سرطان برای مردم تنش زاست. بر اساس شواهد موجود در قرن بیستم مشکلات ناشی از رویدادهای تنش زا به ویژه در کشورهای صنعتی و پیشرفته غربی، افزایش یافته است (پاول و ان رایت 1991)، تا جایی که بعضی از صاحب نظران، عصر ما را "عصر استرس" نامیده اند ( گلدبرگر و برزنتیز ،1992).


رویدادهای تنش زا در هر عصری به شکلی خاص جلوه می کنند. برای مثال انسان ما قبل تاریخ از حمله حیوانات وحشی یا مرگ در اثر گرسنگی، سرما یا بیماری، استرس های زیادی را تحمل می‌کرد. استرس در شرایط و موقعیت های گوناگون پدید می آید. تحولات سریع در بسیاری از زمینه ها، رشد روزافزون جمعیت، تغییر در آداب و رسوم اجتماعی، مسائل مربوط به خانواده و خویشاوندان، شکست و ناکامی، ازدواج، طلاق، مسکن، مهاجرت، اختلافات زناشویی، ناسازگاری های محیط کار، صدمات جسمی شدید، اعمال جراحی، بیماری های صعب العلاج، زندانی شدن و مرگ عزیزان همه می توانند منشأ بروز مشکلات و ناراحتی های متعددی شوند، که بعضی از آنان بیشتر جنبه جسمانی و برخی جنبه روانی دارند. برخی از بحرآنان ناگهانی وکوتاه مدت و بعضی دیگر تدریجی و طولانی مدت اند. البته استرس به مقدار کم برای انسان مفید است، چراکه یادگیری را پایدارتر، حافظه را نیرومند تر و عملکرد را بهتر می کند. در حقیقت، استرس مثبت، نیروی محرکه ی لازم را برای رعایت تقدم و تأخر فعالیت ها یا اتمام به موقع کارها فراهم می آورد. تا زمانی که در فرد احساس کنترل وجود داشته باشد، استرس سودمند واقع می شود (دی یانگ،1994).


فهرست مطالب
2 1 مقدمه 17
2 2 مفاهیم بنیادی 17
2 2 1 استرس 17
2 2 2 تأثیرهای استرس 19
2 2 3 کارکردهای فیزیولوژیک استرس 21
2 2 4 چرخه استرس 26
2 2 5 عوامل موثر در بروز استرس 26
2 2 6 منابع استرس 28
2 2 6 1 استرس هاي ناشي از شغل 29
2 2 6 2 استرس هاي ناشي از مسائل اجتماعي 30
2 2 6 3 استرس هاي ناشي از شرايط خانوادگي 31
2 2 6 4 مهاجرت 31
2 2 6 5 استرس ناشی از شرکت در فعالیت های ورزشی 32
2 2 7 علائم استرس 33
2 2 7 1 علائم جسماني 33
2 2 7 2 علائم رواني و رفتاري 34
2 2 8 سير تاريخي استرس 35
2 2 9 نظريه ها و الگوهاي استرس 37
2 2 9 1 نظريه ی روان تحليل گري 37
2 2 9 2 نظريه ی ضعف جسماني 38
2 2 9 3 نظريه ی تكوين و تعادل خودكار 39
2 2 9 4 نظريه ی پردازش اطلاعات 39
2 2 10 الگوهای استرس 40
2 2 10 1 الگوي فرهنگي اجتماعي 40
2 2 10 2 الگوي روان تني 41
2 2 10 3 الگوي واكنش حفاظتي 42
2 2 10 4 الگوي پاسخ فيزيولوژيكي 43
2 2 10 5 الگوي بيوشيمي 43
2 2 10 6 الگوي دوهرنوند 45
2 2 10 7 الگوي متغيرهاي روان شناختي و اختلال هاي جسماني 46
2 3 پژوهش های پيشين
فهرست منابع و ماخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"

مطالب دیگر:
📗چگونه یک کمپین رسانه های اجتماعی برای یک مخاطب خلق کنیم📗اتوماسیون بازاریابی چیست📗طرح لایه باز برچسب شیره خرما psd📗طرح لایه باز برچسب سه شیره با فرمت psd📗طرح لیبل لایه باز شیره خرما طراحی شده با فتوشاپ📗لیبل شیره خرما به صورت لایه باز (فتوشاپ)📗جزوه ریاضی کنکور📗ریاضی کنکور📗پاورپوینت بازار کار: اشتغال و بیکاری📗پاورپوینت بررسی نرخ ارز و چگونگی اثرگذاری آن بر متغیرهای کلان اقتصادی📗پاورپوینت فصل دوم کتاب نظریه های ارتباط سازمانی تالیف دکتر فرهنگی با موضوع ارتباطات سازمانی (گذشته، حال، آینده )📗پاورپوینت فصل اول کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه پارسائیان و اعرابی با موضوع مدیریت منابع انسانی: امروز📗پاورپوینت فصل دوم کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه پارسائیان و اعرابی با موضوع برنامه ریزی نیروی انسانی و کارمندیابی📗پاورپوینت فصل سوم کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه پارسائیان و اعرابی با موضوع آزمون و انتخاب کارکنان📗پاورپوینت فصل چهارم کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه پارسائیان و اعرابی با موضوع آموزش و توسعه ی نیروی انسانی📗پاورپوینت فصل پنجم کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه پارسائیان و اعرابی با موضوع ارزیابی عملکرد📗پاورپوینت فصل ششم کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه پارسائیان و اعرابی با موضوع جبران خدمت کارکنان📗پاورپوینت فصل هفتم کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه پارسائیان و اعرابی با موضوع مدیریت روابط کار و مذاکرات دسته جمعی📗پاورپوینت فصل هشتم کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه پارسائیان و اعرابی با موضوع مدیریت مسیرهای شغلی و رفتارهای منصفانه📗پاورپوینت فصل نهم کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه پارسائیان و اعرابی با موضوع سلامتی و ایمنی کارکنان📗پاورپوینت کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی تالیف گری دسلر ترجمه دکتر علی پارسائیان و دکتر محمد اعرابی📗پاورپوینت با موضوع مفاهیم و اصول برنامه ریزی استراتژیک (فصل اول کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تالیف سرمد سعیدی)📗پاورپوینت با موضوع انواع استراتژی (فصل دوم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تالیف سرمد سعیدی)📗پاورپوینت فصل دوم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تالیف سهیل سرمد سعیدی📗پاورپوینت با موضوع بررسی محیط خارجی (فصل چهارم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تالیف سرمد سعیدی)